Udržitelnost projektu HAMET - informace, diskuse

Správná volba – HAMET 2, CZ.1.07/1.2.13/02.0005

Partner projektu: Odborné učiliště a praktická škola, Žamberk, Tyršova 214

 

3. 8. 2017

K 31. 8. 2017 končí doba udržitelnosti projektu. V tomto monitorovacím období bylo otestováno celkem 13 žáků. Za celou dobu udržitelnosti pak 129 žáků. Podstatně tak byl překročen počet testovaných žáků, ke kterému jsme se pro dobu udržitelnosti zavázali (40). Všem Vám moc děkujeme za spolupráci. 

 

22. 9. 2016

1. Letos jsme se rozhodli nepořádat supervizní seminář. Jednak jsme uspořádali o dva více, než bylo původně plánováno, a za druhé je i Vaše účast na nich stále nižší (do značné míry kvůli odchodu kolegů na jiná pracovní místa). Kolegové ze Slovenska jsou připraveni s Vámi řešit případný supervizní materiál po e-mailu/telefonu.
 
2. Prosím proto, abyste mi co nejdříve napsali, zda a kolik dětí plánujete v letošním školním roce testovat. Pokud někdo z Vás potřebuje nějaký materiál, pošlete mi požadavky, a buď ho zašleme poštou nebo dopravíme při některé z cest po školách. Jen prosím o co nejvčasnější informaci, kdyby bylo potřeba něco objednat. Zrovna tak nabízím svou pomoc, pokud bude někdo potřebovat při testování pomoci (hlavně z těch, kdo na školách "osiřeli").
Přeji Vám hodně úspěchů v "inkluzivním" roce.
S pozdravem M. Lišková
 
14. 10. 2015
 
Dne 25. 11. 2015, 9.00 - 12.00,  se koná 3. supervizní seminář. Místo: Pedagogicko-psychologická poradna Ústí nad Orlicí.
Plánovaný  program:
- organizační záležitosti (plánované testování na  školách v tomto školním roce, vyzvednutí potřebných formulářů, atp.)
- supervize
- diskuse na téma "K čemu nám může být dobrý HAMET"  s příspěvky testujících metodou HAMET 2
Lektoři: PhDr. Hromek, PhDr. Novotná, Mgr. Sňahničan, Mgr. Lišková
 
14. 10. 2015
 
Monitorovací zpráva za období červenec 2014 - červen 2015 byla řídícím orgánem schválena.

5. 10. 2015

Pravidelný podzimní supervizní seminář se bude konat 25. 11. 2015. Bližší informace budou jako obvykle rozesílány mailem.

 

28. 9. 2015

Vážení kolegové,
nejprve mi dovolte, abych Vám poděkovala za spolupráci a testování v uplynulém školním roce. Zároveň mám na Vás dotaz, zda a kolik dětí plánujete testovat v tomto školním roce.
Bohužel se nám zatím nepodařilo domluvit datum pravidelného podzimního semináře. Hned, jak bude nějaké domluveno, obratem Vám dám vědět. Dejte mi prozatím prosím vědět, jestli budete potřebovat nějaké formuláře, popř. které a kolik. Pokud by někdo z Vás potřeboval formuláře v dohledné době, dejte mi co nejdříve vědět, zaslala bych Vám je poštou.

Úspěšný a poklidný školní rok 2015-16,
s pozdravem M. Lišková

 

15. 9. 2015

Ze SRN došly objednané pracovní formuláře. Pokud budete někdo potřebovat nějaké zaslat, kontaktujte koordinátora projektu Mgr. Liškovou.

 

10. 5. 2015

Seminář pro ředitele škol se pro malý počet přihlášených nekoná.

 

1. 4. 2015

Seminář pro ředitele škol. Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na seminář "K čemu nám může být dobrý HAMET" pořádaný PPP Ústí nad Orlicí dne 5. 5. 2015. Bližší informace viz přiložená pozvánka.

 

21. 11. 2014

Zveřejňujeme vyhodnocené dotazníky spokojenosti rodičů a žáků s testováním, doporučuji dát k nahlédnutí vedením škol. Vyhodnocené evaluační dotazníky žáků a rodičů.

 

21. 11. 2014

Vzor zprávy z testování metodou HAMET 2. Na vaši žádost zveřejňujeme pomůcku pro vypracovávání zpráv z testování metodou HAMET 2, kterou vytvořila Mgr. P. Hubálková. 

 

1. 10. 2014

Vážení kolegové,
nejprve mi dovolte, abych Vám poděkovala za spolupráci v minulém školním roce. Komplexně bylo otestováno celkem 30 žáků (tzn. jak metodou HAMET, tak psychologicky), resp. skutečně testovaných žáků bylo ještě o pár více, ale pro pozdní dodání potřebných formulářů jsme některé nemohli zohlednit v monitorovacích indikátorech. Většina žáků i jejich rodičů v evaluačních dotaznících projevila spokojenost s průběhem a přínosem testování - výsledná data z monitorovacích dotazníků vám předložím na supervizním semináři.
A tímto se dostávám k tomu hlavnímu:
dne 21. 11. 2014 se od 9:00 do 12:00 v PPP Ústí nad Orlicí opět koná supervizní seminář pro proškolené pracovníky škol a školských zařízení v práci s metodou HAMET 2. Seminář znovu povedou Mgr. Sňahničan a PaedDr. Hromek. Tímto jste všichni srdečně zváni.
1. Moc prosím o co nejvčasnější potvrzení/nepotvrzení účasti - jmenovitě.
2. Co nejdříve mi také prosím zašlete případné požadavky na spotřební testovací materiál ve formě např. vyhodnocovací list pilování ryby - 5 ks. Tím, že jsem momentálně na MD, nemám zcela jasnou představu o našich zásobách, tak abych to stačila včas zkontrolovat a popř. zajistit.
3. Na seminář s sebou prosím vezměte testové flash disky. Někteří si sice vzpomněli a zaslali (resp. pokusili se zaslat) databázový soubor pro supervizora projektu (firmu BBW), nicméně správný soubor se z toho podařilo zaslat pouze zlomku z vás. Na semináři vám znovu připomenu cestu, jak se ke správnému souboru dostat. Je to velmi důležité, protože pokud vyjmete z disku jiný soubor, disk pak přestává fungovat, což jsme již také řešili (pokud ho jen zkopírujete, tak to nevadí). Kdo pracuje s programem na PC a neukládá data na disku, ten mi soubor pošle pak po semináři po znovuvysvětlení postupu.

Pokud někdo bude pro ředitelství potřebovat zaslat oficiální pozvánku, dejte mi prosím vědět, až doladíme program, pozvánku mailem zašlu.

S přáním všeho dobrého v novém školním roce Mgr. M. Lišková - koordinátor projektu